1
Ставка
450
Безкоштовно
 • Опис
 • Вимоги
 • Що нового

Mozilla Firefox - популярний браузер на движку Quantum. Входить до п'ятірки найбільш завантажуваних браузерів у світі, а також надає все необхідне для навігації веб-сайтами, завантаження файлів і перегляду медіаконтенту в мережі. Спочатку був експериментальним проектом, створеним на основі пакета Mozilla Application Suite. Пізніше браузер перейшов у розряд вільно розповсюджуваного ПЗ і став гідною альтернативою Opera і Chrome.

Веб-переглядач представлений на всіх актуальних цифрових платформах, включно з Mac і мобільними пристроями на Android та iOS. Також доступна портативна версія браузера.

Для чого потрібен Firefox

Браузер розроблявся для широкої аудиторії, тому він містить універсальний набір інструментів для пошуку інформації. Крім цього, він надає додаткові опції щодо забезпечення приватності призначених для користувача даних, в той час як інші сучасні переглядачі можуть збирати і зберігати інформацію особистого характеру. Наприклад, Google обробляє всі геотеги, історію відвіданих сайтів і пошукові запити в маркетингових цілях. Ці дані недоступні зловмисникам, але при цьому активно використовуються для показу реклами тим чи іншим групам користувачів.

Зі свого боку Фаєрфокс здатний блокувати cookie сторонніх трекерів, криптомайнери, трекери соцмереж і збирачів цифрових відбитків, а також не зберігає за замовчуванням історію відвіданих сайтів у стандартному режимі. Високий рівень приватності гідно оцінили фахівці кібербезпеки і розробники інших браузерів. Так, у 2018 р. найбільш анонімний переглядач Tor перейшов на движок Firefox Quantum.

Можливості

Браузер передбачає гнучкі налаштування, можливості зміни теми інтерфейсу і підтримку сучасних технологій. Серед найбільш затребуваних опцій можна відзначити такі.

Керування закладками

Оглядач пропонує зручний функціонал для тих, хто зберігає понад 100 закладок у розділі "Вибраного". Вбудований менеджер дає змогу проводити такі операції з браузерними закладками:

 • сортування;
 • пошук;
 • створення папок для окремих груп;
 • відновлення з резервної копії;
 • імпорт та експорт;
 • копіювання, вставка, редагування та видалення;
 • додавання унікальної мітки або короткого найменування для швидкого відкриття сайту безпосередньо з адресного рядка.

Для відкриття розширеного меню управління закладками необхідно скористатися гарячими клавішами Ctrl + Shift + O, а для виклику основної панелі закладок - Ctrl + B.

Обліковий запис і синхронізація даних

Особистий акаунт дає змогу зберігати колекцію закладок, паролі, історію відвіданих ресурсів та інші особисті дані на хмарному сервері Mozilla. Ця опція буде корисна в тих випадках, коли потрібно перевстановити ОС або перейти на інший ПК, ноутбук, планшет або мобільний телефон. У налаштуваннях облікового запису можна вказати ключ відновлення і відправити потрібну вкладку на певний пристрій.

Зберігання паролів

Оглядач за замовчуванням пропонує зберігати логіни та паролі на сайтах із формою реєстрації. За необхідності цю функцію можна відключити в налаштуваннях. Для роботи з усіма паролями використовується особистий профіль Firefox або майстер-пароль. У меню управління передбачені опції сортування, зміни та видалення паролів. Також можна розкрити потрібний пароль, імпортувати дані з інших браузерів або експортувати всі записи.

Пошук

Відображається в адресному рядку або на окремій панелі залежно від обраних налаштувань. При цьому браузер виведе на екран пропозиції та підказки за введеними запитами на основі зазначеної системи пошуку. За замовчуванням у налаштуваннях доступні лише 3 системи: Google, DuckDuckGo і Wikipedia.

Теми інтерфейсу

Користувачам доступні інструменти налаштування інтерфейсу браузера. У меню "Доповнення і теми" представлено великий вибір різних тем, включно з темною і світлою. Для завантаження додаткових тем можна скористатися магазином Browser Add-ons або онлайн конструктором Firefox Color. Останній варіант передбачає можливість створення та завантаження своєї власної теми інтерфейсу. У конструкторі можна налаштувати колір кожного елемента браузера, завантажити власне фонове зображення або вибрати готові пресети.

Розширення

Як і всі сучасні веб-переглядачі, Mozilla Firefox підтримує встановлення різних розширень через офіційний магазин. За допомогою розширень можна встановити блокувальник реклами, перекладач сторінок, менеджер завантажень, захисник паролів, еквалайзер, пошук картинок та інші додатки. Деякі з них замінюють стандартні функції, а інші розширюють можливості браузера.

VPN для Фаєрфокс

До числа популярних доповнень також входять розширення, які надають доступ до VPN-сервісів. При активному ВПН-з'єднанні користувачі можуть відвідувати будь-які веб-сайти, завантажувати файли і переглядати відео. Для ввімкнення розширення необхідно клікнути на його значок після встановлення. У деяких випадках може знадобитися реєстрація облікового запису для доступу до сервісу.

Серед популярних VPN-розширень можна відзначити Windscribe, Planet VPN, Browsec, Betternet, NordVPN і ZenMate.

Як і Opera, браузер передбачає свій власний вбудований VPN-сервіс, який на даний момент доступний лише користувачам з Європи, США та Південно-Східної Азії.

Аналоги Firefox

У минулому багато користувачів скаржилися на рівень продуктивності Фаєрфокса. До найпоширеніших проблем входили часті зависання, велика витрата оперативної пам'яті під час відкриття кількох вкладок і вильоти на робочий екран під час відтворення відео. Більшість перерахованих проблем були виправлені розробниками в нових версіях переглядача. Сьогодні він відповідає всім стандартам сучасного браузера і конкурує з Google Chrome, Opera і Microsoft Edge. Водночас за рівнем надійності та приватності оглядач цілком можна порівняти з Brave і Tor.

Що краще Chrome або Firefox

Найчастіше вибір браузера зводиться до особистих уподобань. Деякі користувачі можуть пожертвувати певними опціями заради красивого інтерфейсу зі зручним розташуванням кнопок. Інші, зі свого боку, бажають отримати розширений функціонал і гідну продуктивність. У таблиці нижче наведено основні переваги браузера від Mozilla порівняно з найпопулярнішим переглядачем у світі.

  Firefox Chrome
Функція озвучення тексту і вмісту сайту + -
Підтримка розширень + +
Перевірка орфографії + +
Функція створення знімків екрана + -
Керування закладками та синхронізація даних між пристроями + +
Менеджер паролів + +
Інструменти розробника + +
Блокування автовідтворення відео на сайтах + -
Режим приватного перегляду + +
Блокування криптомайнерів і рекламних трекерів + -

На сьогоднішній день Фаєрфокс перевершує за можливостями Хром, але трохи програє в продуктивності. Фахівці рекомендують встановити обидва браузери, щоб оцінити їхню зручність на практиці.

Спеціальні вимоги програми

 • процесор Pentium 4 або більш швидкий з підтримкою SSE2;
 • 512 Мб оперативної пам'яті;
 • 200 вільного місця на HDD.

Що нового в цій версії?

112.0 (14.04.2023)
 • за допомогою Ctrl + Shift + T можливо відновити закриті вкладки і минулі сеанси;
 • додано нові функції та властивості для CSS;
 • додано підтримку DNS-over-Oblivious-HTTP для забезпечення конфіденційності;
 • з'явився захист від відстеження в посиленому режимі Strict.
Дивитися всю історію змін

Скріншоти та відео:

Категорія:
Системи:
Windows
Розмір: 54,9 Мб
Автор:
Мови:
Українська
Ліцензія: Freeware (Безкоштовно)
Оновлення: 27.04.2023
Версія: 112.0.2
Підписка на оновлення
Переваги
 • зручний режим читання;
 • блокування джерела звуку під час відкриття сайтів з автовідтворенням відео;
 • управління вкладками;
 • переглядач PDF-файлів;
 • блокування спливаючих вікон;
 • быстрая синхронизация и перенос данных на другие устройства;
 • функція зміни теми інтерфейсу;
 • велика кількість доступних плагінів;
 • менеджер паролів і управління cookie;
 • вбудований захист від автоматичного завантаження небезпечних файлів;
 • функція збереження блогів, веб-сторінок і медіаконтенту в сервісі Pocket, який дає змогу переглядати збережені файли в режимі офлайн;
 • захист від рекламних трекерів;
 • інструменти розробника: режим адаптивного дизайну, консоль браузера, диспетчер завдань, інспектор, налагоджувач та інші.
Недоліки
 • фірмовий VPN-сервіс і деякі застосунки недоступні для російськомовної аудиторії;
 • на деяких пристроях можуть спостерігатися лаги під час відтворення відео.

Нові відгуки до Firefox

Добрих відгуків поки що немає. Залиште свій та допоможіть іншим обрати!
Додати відгук

Питання та відповіді до програми

Немає питань щодо " Firefox". Ваше запитання може бути першим!
Задайте своє питання