0
Ставка
10.1 M
Безкоштовно
  • Опис
  • Вимоги

Steam — програма для з'єднання з однойменним ігровим сервісом, який забезпечує можливість купівлі, завантаження та запуску різних ігор. Також користувачам доступні система ігрових досягнень, чат і торговий майданчик для придбання та продажу цифрових предметів.

Для чого потрібен Steam

Клієнтський додаток надає доступ до зручного цифрового майданчика для гравців на платформах Windows, Linux і Mac. Для підключення до сервісу потрібен лише обліковий запис. Після аутентифікації користувач зможе завантажувати та купувати такі цифрові продукти:

  • ігри різних жанрів і напрямків;
  • демоверсії;
  • безкоштовні ігри;
  • саундтреки;
  • ігри в ранньому доступі;
  • VR-проекти;
  • ігри для інтернет-кафе (на умовах партнерської угоди).

Крім цього, у Стимі передбачений окремий розділ для ПЗ, де можна придбати програми для створення ігор, відеоредактор Movavi Video Editor Plus, додаток для відображення кількості кадрів/сек FPS Monitor, редактор анімації Aseprite, набори плагінів і живих шпалер, утиліти для створення ботів для Discord та інші програми для ігор. Також у категорії софту надається доступ до безкоштовних товарів. Серед них можна відзначити OBS Studio, Driver Booster, ShareX, iTop Screen Recorder і Blender.

Деякі безкоштовні програми, на кшталт Krita, поширюються в сервісі на платній основі. Таким чином користувачі можуть підтримати розробників і отримати додатковий функціонал, який недоступний у стандартних версіях програми.

Фактично платформа вирішує проблему з купівлею цифрових ліцензійних копій ігор і програм за доступними регіональними цінами. Як правило, вони набагато нижчі, ніж цінники, які вказані на офіційному сайті розробника або в роздрібних магазинах.

При цьому важливо пам'ятати, що придбані цифрові товари не є власністю покупця, а доступ до них надається в рамках договору з майданчиком. Користувач не зможе завантажити окремо інсталятор або запустити ігри та програми без підключення до онлайн сервісу.

Як користуватися Стімом

Інтерфейс сервісу передбачає кілька вкладок, кожна з яких надає доступ до певного розділу. Разом вони складають єдину ігрову екосистему.

Магазин

Це основний майданчик, де представлені всі ігри, для кожної з яких є окрема сторінка. Магазин передбачає фільтри та чарти для сортування новинок, майбутніх продуктів, товарів зі знижками та лідерів продажів.

Для купівлі потрібної гри необхідно перейти на її сторінку і натиснути на кнопку "У кошик". Перед покупкою рекомендується ознайомитися з трейлером і відгуками користувачів, які відображаються знизу.

Трохи вище блоку відгуків знаходиться стрічка рекомендацій. Вона складається на основі придбаних ігор, загального рейтингу і призначених для користувача міток, які зі свого боку відповідають жанрам, напрямкам і вподобанням гравців.

Крім того, на сторінці гри відображаються всі можливі досягнення, системні вимоги, інформація про майбутні оновлення, а також посилання на рецензії критиків, торговельний майданчик, майстерню, співтовариства і форум, де можна обговорити різні теми, включно з вирішенням технічних питань. У майстерні гравцям надано можливість купівлі та продажу предметів, створених іншими користувачами. До них належать скіни для ігрових моделей, карти, комікси та інші тематичні об'єкти. У спільнотах люди можуть публікувати різні матеріали, вести дискусію з однодумцями у відкритих групах і знаходити нових друзів.

Важливо згадати, що деякі ігри пропонують DLC, Season Pass, модифікації та різні цифрові предмети. Це додатковий контент, який не вважається обов'язковим до купівлі. Найчастіше набагато вигідніше купити повний набір з усіма аддонами і доповненнями, а не купувати кожен товар окремо.

Список бажаного

Також на сторінці гри розташовуються кнопки для відстеження товару в стрічці активності спільноти, приховування з магазину і додавання в список обраного ("У бажане"). В останньому випадку користувач зможе стежити за датою виходу проекту або зміною вартості гри. Для доступу до повного переліку обраних товарів необхідно скористатися вкладкою "Магазин" і вибрати відповідний пункт у верхньому меню.

Магазин очок

За кожну придбану гру автоматично нараховується певна кількість очок, які позначені синім значком з логотипом сервісу. Їх можна витратити на купівлю різних декоративних предметів:

  • фон профілю;
  • анімовані аватари;
  • рамки аватара;
  • ефекти для чату;
  • стікери;
  • смайлики;
  • вітрини та їх розширення;
  • ігрові профілі;
  • сезонні значки;
  • клавіатури для портативної консолі Steam Deck;
  • предмети з гри та окремі набори.

Як правило, додаткову кількість очок нараховують під час сезонних і святкових розпродажів за купівлю ігор зі знижками.

Бібліотека

Придбані ігри автоматично з'являються в цьому розділі. Будь-яку з них можна встановити на диск із хмарного сервера та видалити за потреби. Після завантаження файлів гри з'явиться кнопка для її запуску.

Сторінка гри в бібліотеці містить розширену інформацію про нагороди. Відсутні досягнення відображаються за замовчуванням сірим кольором. У процесі їх отримання поступово заповнюється шкала прогресу.

Також доступні кнопки публікації власної рецензії, статусу хмарних збережень, інформації про кількість годин, проведених у грі, і рекомендації. Нижче виводиться блок із контентом співтовариства щодо гри, де часто публікуються кумедні меми, красиві скріншоти, інструкції та відеоролики від інших користувачів.

Як додати сторонню гру в Steam

Для цього необхідно вибрати вкладку "Ігри" у верхньому меню і відповідний пункт у випадаючому списку. Відкриється діалогове вікно з усіма доступними додатками в системі. Буде потрібно лише вибрати потрібну гру і натиснути кнопку "Додати вибрані", після чого вона з'явиться в ігротеці. При цьому для неї будуть недоступні всі основні функції сервісу: спільноти, досягнення, підтримка, керівництва та інші.

Колекції

Цей інструмент дає змогу швидко навести лад в ігротеці. Користувачам пропонується створити нові категорії (колекції), куди можна перенести будь-які ігри з бібліотеки. При розкритті колекції будуть відображатися всі додані ігри. Таким чином можна створювати тематичні набори, наприклад, Resident Evil, FIFA, ігри від Ubisoft та інші.

Offline режим

Деякі ігри можна запустити без інтернет-з'єднання, але при цьому все одно буде потрібно підключитися до сервісу на нетривалий час. Для цього необхідно відкрити основну вкладку Steam і вибрати пункт "Перейти в автономний режим". Для виходу з офлайн режиму потрібно вибрати ту саму вкладку і вказати пункт "Увійти в мережу".

Спільнота

Це величезний майданчик, де користувачам надається можливість поставити запитання щодо гри, опублікувати посібник і розмістити посилання на відеотрансляцію. Крім того, розділ відкриває доступ до майстерні та торгівлі цифровими товарами. Креативні автори можуть створити ігрові предмети або модифікації та публікувати їх через майстерню. При цьому умови додавання цифрових товарів можуть відрізнятися залежно від тієї чи іншої гри.

На торговому майданчику продаються різні цифрові предмети:

  • карти;
  • скіни;
  • завантажувальні екрани;
  • віртуальні наклейки;
  • ігрові візуальні та аудіоефекти;
  • кейси;
  • комплекти речей;
  • значки;
  • ключі від наборів;
  • мішечки із самоцвітами;
  • колекційні картки.

Будь-який потрібний предмет можна знайти через пошуковий рядок або фільтр, який дає змогу впорядкувати всі цифрові товари для зазначених ігор.

Профіль

У цьому розділі представлена інформація про додані групи, друзів і публікації. Також наводиться статистика активності облікового запису з розбивкою за досягненнями і кількістю годин, проведених в іграх. Для Dota 2 і деяких інших тайтлів відображається розширена статистика за героями, предметами, командами, матчами та іншими параметрами.

Для чого потрібні самоцвіти та колекційні картки

Усі ігрові предмети доступні у вкладці "Інвентар", де можна перетворити речі на самоцвіти, які зі свого боку обмінюються на колекційні картки або продаються за реальну валюту. Кожен предмет має свою вартість в еквіваленті самоцвітів. Найдорожчими речами вважаються предмети сезонних розпродажів.

Під час вибору самоцвітів в інвентарі доступні 2 опції - зібрати в мішечок або створити набір карток. Перший варіант дає змогу розподілити каміння по окремих мішечках, кожен з яких містить по 1000 самоцвітів. У другому випадку сервіс запропонує вибрати ігри з можливістю обміну самоцвітів на набір із 3 карток.

Картки, як і самоцвіти, продаються і купуються на торговому майданчику. Також їх можна отримати в розпродажах або за проходження гри. В останньому випадку гарантовано можна отримати лише половину з набору з парною кількістю карт. Карти, яких бракує, доведеться обмінювати на самоцвіти або купувати на торговому майданчику. Набори карток стануть у пригоді для створення значків і підвищення рівня акаунта.

Як правило, високо цінуються металеві (випадають з малою часткою ймовірності) і картки з нових популярних ігор протягом обмеженого часового періоду.

Важливо враховувати, що далеко не кожна гра передбачає набори карток. Рішення про додавання карт залишається за розробником.

Як змінити фон профілю

Для цього потрібно перейти у вкладку "Профіль" і вибрати опцію "Редагувати профіль" → "Фон профілю". На вибір будуть представлені фонові зображення з інвентарю, а нові фони можна придбати в магазині очок. За необхідності вказується відображення в повний екран або за вихідним розміром. Аналогічним чином можна змінити фон міні-профілю у відповідному розділі.

Безкоштовні ігри в Steam

Платформа надає широкий вибір ігор, зокрема й безкоштовних. Деякі з них поширюються за бізнес-моделлю Free-to-Play, а інші належать до Freemium. Обидва варіанти передбачають внутрішньоігрову валюту та цифрові покупки. У сервісі представлені популярні умовно-безкоштовні ігри різних жанрів:

  • у сегменті MOBA домінують Dota 2 і Smite;
  • найкращими серед Hero-shooter і MMOFPS вважаються Apex Legends, Paladins, Team Fortress 2 і Warframe;
  • PUBG Battlegrounds, як і раніше, посідає почесне місце серед ігор напряму Battle Royale і Survival;
  • лідерами тактичних мережевих FPS є Counter-Strike: GO і Warface;
  • серед Action RPG популярна Path of Exile;
  • у жанрі тактичних онлайн симуляторів затребувані War Thunder, World of Tanks і World of Warships.
  • для всіх перерахованих проектів на платформі передбачені значки, картки, досягнення і різні предмети, які не можна отримати в офіційному клієнті тієї чи іншої гри.

Також сервіс пропонує величезну кількість безкоштовних ігор від розробників-початківців, які публікують свої проекти на добровільних засадах. Серед них можна зустріти візуальні новели, платформери, симулятори та казуальні ігри.

Крім іншого, ігрові видавці періодично влаштовують розіграші та роздачі ігор. У певний день платна гра може перейти в розряд безкоштовних. Для отримання подарунка, як правило, потрібно вчасно зайти на сторінку гри і додати її до своєї бібліотеки, або виконати умови конкурсу та отримати ключ гри на електронну пошту.

Ще один варіант отримання безкоштовної гри пов'язаний з торгівлею предметами. За продаж карток, скінів, самоцвітів, фонів, смайликів та інших речей нараховуються грошові кошти на особистий гаманець у Стимі. Для цього необхідно вибрати предмет в інвентарі, натиснути на кнопку "Продати" і вказати ціну лота з урахуванням комісії, після чого товар буде виставлено на торговому майданчику. Отримані гроші можна витратити на купівлю нових ігор або будь-яких ігрових предметів усередині сервісу.

Спеціальні вимоги програми

  • процесор із частотою 1 ГГц;
  • 512 Мб оперативної пам'яті;
  • 1 Гб вільного місця на жорсткому диску.

Скріншоти та відео:

Категорія:
Системи:
Windows
Розмір: 2,2 Мб
Автор:
Мови:
Українська
Ліцензія: Freeware (Безкоштовно)
Оновлення: 23.07.2023
Версія: 1689034492
Підписка на оновлення
Переваги
  • величезний вибір ігор;
  • регулярні акції від видавців і сезонні розпродажі з великими знижками;
  • відгуки справжніх користувачів;
  • мобільний аутентифікатор для захисту облікового запису;
  • пошук проблем із запуском ігор, порад із проходження та посібників у групах;
  • можливість купити гру як подарунок;
  • доступ до майстерні для публікації та продажу власних ігрових предметів;
  • надання доступу до бібліотеки ігор членам сім'ї та друзям (сімейний доступ);
  • підтримка різних моделей контролерів і геймпадів;
  • швидке завантаження ігор із серверів у будь-який момент;
  • запуск власної трансляції;
  • гнучке налаштування профілю;
  • 1 Гб особистого простору в хмарному сховищі для збереження зображень, файлів і відео.
Недоліки
  • обмеження на торгівлю для нових акаунтів;
  • далеко не всі предмети можна продавати і передавати іншим користувачам;
  • придбані предмети не можна продавати протягом 7 днів з моменту купівлі.

Нові відгуки до Steam

Добрих відгуків поки що немає. Залиште свій та допоможіть іншим обрати!
Додати відгук

Питання та відповіді до програми

Немає питань щодо " Steam". Ваше запитання може бути першим!
Задайте своє питання