0
Ставка
10 M
Безкоштовно
  • Опис
  • Вимоги

VirtualBox — універсальна кросплатформна програма для створення віртуальних машин і віртуалізації різних операційних систем, зокрема Linux Ubuntu, macOS Mojave, ReactOS і Windows 11. Спочатку ПЗ розроблялося компанією Innotek на основі платформи QEMU. Надалі права власності перейшли корпорації Oracle, яка підтримала курс на розвиток віртуальних машин для 32-бітних (x86) і 64-бітних систем (x64).

Згодом гіпервізор набув великої популярності серед адміністраторів, розробників і тестувальників ПЗ. Також програма використовується як рушій віртуалізації для Genymotion, LDPlayer та інших емуляторів Android.

Управління віртуальною машиною

Створення нового пристрою передбачає його ізоляцію від хост-системи, яка запускається на фізичному носії. При цьому забезпечується повноцінна робота всіх необхідних апаратних засобів і контролерів шляхом встановлення відповідних драйверів. Як накопичувач використовується віртуальний диск формату VDI. При цьому він може мати фіксований розмір або змінюватися залежно від розміру емульованої ОС (динамічний тип). Також допускається робота з дисками, які були створені в гіпервізорах VMWare Workstation, Virtual PC і Parallels Desktop.

У процесі потрібно вказати обсяг ОЗП, що виділяється. Цей параметр істотно впливає на продуктивність гостьової системи. У налаштуваннях можна змінити деякі технічні характеристики: аудіо, мережу, пам'ять, дисплей, USB, COM-порти і носії. Також можна вказати загальну папку для обміну файлами між гостьовою і хост-системою.

Для встановлення сучасних 64-бітних ОС потрібно розширити кількість віртуальних ядер процесора в розділі "Система" → "Процесор". Для комфортного запуску ОС рекомендується використовувати не більше половини віртуальних ядер від їхнього номіналу.

Файл образу монтується за допомогою меню оптичного приводу в розділі "Носії". Після цього можна приступати до встановлення і запуску системи. Образ ОС буде витягнуто автоматично з приводу після встановлення. Гіпервізор дає змогу запускати, перезавантажувати і зупиняти віртуальні машини через вкладку "Файл". Також у розділі "Пристрої" доступні функції управління вікном гостьової системи та встановлення розширень. Додавання підтримки загальних папок, функції Drag and Drop і загального буфера обміну можливе в загальних налаштуваннях (розділ "Додатково") після встановлення розширень гостьової ОС.

Знімки екрана

Для збереження і завантаження поточного стану передбачена функція створення знімка екрана. Найчастіше вона затребувана як засіб тестування різних конфігурацій систем і запуску певних програм, які розроблені для цієї системи. Також знімки використовуються як резервні копії віртуальних ОС з можливістю їх швидкого відновлення на інших машинах.

Важливо враховувати, що створення нових знімків збільшує навантаження на системні ресурси ПК або ноутбука.

Додаткові утиліти та розширення

Гіпервізор VirtualBox містить додаткові інструменти і консоль для досвідчених користувачів. Так, vboxmanage за допомогою введення команд дає змогу перевизначити розмір віртуального диска, відобразити детальну інформацію про хост-систему і змінити налаштування. Для управління медіадисками передбачена утиліта Virtual Media Manager, а для прискореного обміну файлами рекомендується звернути увагу на додаток Guest Additions.

Зі свого боку пакет Extension Pack додає низку нестандартних опцій: підтримка USB-пристроїв, веб-камери, середовища завантаження через мережеву карту (PXE) і протоколу для віддаленої роботи VRDP, а також можливість шифрування образів дисків.

Спеціальні вимоги програми

  • 2 Гб оперативної пам'яті;
  • підтримка технології апаратної віртуалізації (активується в BIOS);
  • понад 10 Гб вільного простору на диску для запуску віртуальних ОС.

Скріншоти та відео:

Категорія:
Системи:
Windows
Розмір: 106 Мб
Автор:
Мови:
Українська
Ліцензія: Freeware (Безкоштовно)
Оновлення: 25.04.2023
Версія: 7.0.8 Build 156879 (x64) + 5.2.44 Build 13911 (x86)
Підписка на оновлення
Переваги
  • можливість запустити будь-яку ОС без форматування і поділу логічного диска;
  • підтримка мережевих адаптерів і аудіопристроїв;
  • функція збереження стану машини для подальшого відкату;
  • управління ОЗП, віртуальними ядрами процесора і відеопам'яттю;
  • зручний графічний інтерфейс;
  • можливість інтеграції вікон гостьової та хост-системи і створення спільного робочого столу;
  • підтримка OpenGL і апаратного 3D-прискорення;
  • взаємодія хостової та гостьової ОС для передавання файлів і роботи з USB-накопичувачами;
  • імпорт дисків формату VHD та VMDK;
  • наявність докладної документації користувача.
Недоліки
  • відсутність підтримки 32-бітних ОС в актуальній версії програми.

Нові відгуки до VirtualBox

Добрих відгуків поки що немає. Залиште свій та допоможіть іншим обрати!
Додати відгук

Питання та відповіді до програми

Немає питань щодо " VirtualBox". Ваше запитання може бути першим!
Задайте своє питання