0
Ставка
10.1 M
Безкоштовно
 • Опис
 • Що нового

Rufus — універсальна програма для створення завантажувальних накопичувачів і LiveUSB. Найчастіше утиліта використовується як альтернатива Media Creation Tool або UNetbootin. Також вона виконує роль програми для форматування флешок і підтримує всі сучасні файлові системи. У процесі створення завантажувального диска користувачі можуть вказати схему розділу (GPT або MBR), режим завантаження (UEFI або BIOS), розмір кластера і мітку тома. Крім того, для обраних файлів передбачена можливість обчислення контрольної суми, а для накопичувачів - функція перевірки на пошкоджені блоки.

Важливо пам'ятати, що створення завантажувальних дисків можливе тільки для відформатованих носіїв. При цьому перед записом ISO утиліта автоматично відформатує вибраний пристрій, тому рекомендується заздалегідь створити резервну копію даних і перенести їх на інший диск або хмарне сховище.

Завантаження операційної системи

Програма дає змогу завантажувати образи з дистрибутивами Windows 7, Windows 10 і Windows 11 з мережі. Для цієї мети передбачена кнопка "Завантажити", яка доступна тільки тим користувачам, хто ввімкнув опцію автоматичного оновлення утиліти. В окремому діалоговому вікні з'явиться можливість вибору ОС, версії, типу видання і мовного пакета, а після заповнення всіх даних буде доступна опція скачування файлу ISO.

Необхідно зазначити, що для отримання ISO утиліта використовує список посилань з адресами офіційних серверів Microsoft. Деякі з них можуть бути недоступні в поточний момент, а для вирішення проблеми доведеться почекати випуску оновленого списку або скористатися альтернативними варіантами для завантаження ОС.

Завантаження системи з USB

Також Rufus підтримує технологію для швидкого скачування Віндовс 8 / 10 з накопичувачів, які сертифіковані компанією Microsoft. Водночас можливе встановлення різних програм у portable ОС, що зі свого боку дає змогу в найкоротші терміни розгорнути переносне робоче місце. Ця технологія затребувана серед співробітників IT-відділів і адміністраторів, для яких важливо надати безпечний доступ до корпоративної мережі безпосередньо з переносного носія зі встановленим комплектом додатків.

Для запису портативної ОС на накопичувач необхідно вибрати ISO-файл відповідної системи і в розділі "Параметри образу" вибрати опцію Windows To Go. Далі залишається лише вказати тип видання і дочекатися завершення процесу запису. Для запуску портативної ОС з флешки або зовнішнього USB-диска в налаштуваннях UEFI або BIOS потрібно вибрати тип носія, який буде завантажуватися насамперед після старту комп'ютера або ноутбука.

Альтернативні завантажувачі

Крім диска або ISO, у розділі "Методи завантаження" представлено кілька нестандартних варіантів: Syslinux, Grub, FreeDOS та інші. Усі вони належать до класу завантажувачів, які допоможуть створити портативний LiveUSB для швидкого запуску Ubuntu, Linux Mint, ReactOS та інших ОС. Ці функції орієнтовані переважно на досвідчених користувачів.

Також необхідно зазначити, що Руфус не підтримує мультизавантаження, а для встановлення кількох образів на один накопичувач рекомендується скористатися додатками WinSetupFromUSB або MultiBoot USB.

Що нового в цій версії?

3.20 (18.04.2023)
 • додано можливість автоматичного створення облікового запису разом із копіюванням регіональних налаштувань;
 • додано можливість запису ISO із символами syslinux;
 • додано можливість увімкнути налаштування користувацького інтерфейсу для Windows 10;
 • додаток може запам'ятати останні обрані налаштування користувацького інтерфейсу між сесіями запису;
 • повернуто можливість ручного введення ключів регістра для обходу вимог щодо TPM, Secure Boot і мінімального обсягу ОЗП.
Дивитися всю історію змін

Скріншоти та відео:

Категорія:
Системи:
Windows
Розмір: 1,4 Мб
Автор:
Мови:
Українська
Ліцензія: Freeware (Безкоштовно)
Оновлення: 18.04.2023
Версія: 3.22 + Portable
Підписка на оновлення
Переваги
 • форматування накопичувача з файловою системою FAT32, exFAT, NTFS, ext2/3, ReFS або UDF;
 • підтримка технології завантаження операційної системи з флешки з можливістю встановлення потрібних утиліт;
 • висока швидкість створення завантажувальних дисків;
 • створення ISO-образів для різних ОС;
 • зручний інтерфейс;
 • кілька методів завантаження, включно з FreeDOS, ReactOS, стандартним диском або ISO-образом;
 • створення завантажувального USB-диска з образом Windows 11 з можливістю вимкнення перевірки TPM 2.0 і Secure Boot за замовчуванням;
 • функція додавання розширеної мітки та значка пристрою після форматування накопичувача;
 • не вимагає встановлення на диск;
 • розширений пошук усіх під'єднаних USB-пристроїв;
 • репозитарій проєкту доступний для клонування на GitHub.
Недоліки
 • не містить інструментів для створення ISO-образу;
 • не дає змоги створити мультизавантажувальний USB-накопичувач.

Нові відгуки до Rufus

Добрих відгуків поки що немає. Залиште свій та допоможіть іншим обрати!
Додати відгук

Питання та відповіді до програми

Немає питань щодо " Rufus". Ваше запитання може бути першим!
Задайте своє питання