0
Ставка
1.7 K
 • Опис
 • Обмеження
 • Що нового

WinRAR - потужний універсальний архіватор, який упродовж багатьох років є беззаперечним лідером серед програм для стиснення файлів. Утиліта допоможе запаковувати великі обсяги інформації, щоб оптимізувати вільний простір на накопичувачі, швидко передавати файли на змінних носіях і пересилати їх мережею.

Уперше програма з'явилася на ринку софту в далекому 1995 році на операційній системі MS-DOS, а потім була представлена і на інших популярних платформах, зокрема Windows 10. Назва програми розшифровується як Windows Roshal ARchiver за ім'ям розробника - відомого програміста Євгена Рошаля, автора знаменитого файлового менеджера FAR Manager.

Перегляд, створення та розпакування архівів

Після встановлення Вінрар автоматично інтегрується в контекстне меню Windows, що надає можливість працювати з архівами без необхідності постійно запускати саму програму. Досить навести курсор на потрібний об'єкт і використати праву клавішу миші. У меню, що відкриється, будуть представлені основні опції:

 • відкрити архів;
 • додати в архів (і надіслати електронною поштою);
 • розпакувати архів в однойменну або поточну папку.

При створенні архівів, в інтерфейсі програми можна використовувати як стандартні (для недосвідчених), так і додаткові налаштування і функції. Наприклад, можна вибрати ступінь стиснення (від швидкісного до максимального), метод оновлення (із заміною і пропуском файлів), розділити великий масив інформації на кілька дрібних томів, створити саморозпаковувальний SFX-архів з підтримкою додаткових команд, встановити заборону на перегляд і розпакування даних за допомогою пароля, захистити архів цифровим підписом, залишити коментар і багато іншого.

Для розпакування архівів передбачено кілька параметрів, наприклад, варіант із заміною або оновленням файлів, витягнення тільки свіжих файлів, режим перезапису з автоматичним перейменуванням або пропуском певних файлів. Перед розпакуванням архіву можна переглянути вміст томів, щоб дізнатися точну кількість запакованих файлів і папок, їхній розмір в архіві та загальний розмір, інформацію про ступінь стиснення, дані про шифрування, захист від пошкоджень, блокування від внесення змін тощо.

Крім вищевказаних інструментів, WinRAR може надати розширений пошук за вмістом томів, що дасть змогу швидко знайти будь-які об'єкти з використанням шістнадцяткового алгоритму, а також методу зіставлення регістру літер і шляхом пропуску зашифрованих файлів. Крім того, пропонується тестування файлів на помилки і видалення непотрібних об'єктів без повторної архівації. Також, доступна можливість відновлення фізично пошкоджених томів. Ще один бонус від автора архіватора - функція перевірки архівів на наявність шкідливого ПЗ за допомогою будь-якого встановленого в системі антивіруса.

Чим WinRAR кращий за інші

На сьогоднішній день додаток дає змогу відкривати і витягувати архіви, створені з використанням усіх поширених форматів (7Z, ARJ, ISO, CAB, ZIPX, TAR, JAR, BZ2, GZ, UUE, LZ, LZH і XZ) і конвертувати їх, що робить його по-справжньому універсальним серед інших безкоштовних архіваторів. Для створення архівів, програма надає можливість використовувати одразу кілька форматів: стандартний RAR4, новий RAR5 і універсальний ZIP 2.0.

У сучасному форматі RAR5 розробники зробили відразу кілька корисних нововведень. Було інтегровано більш надійний алгоритм шифрування даних AES-256, додано новий 256-розрядний алгоритм хешування BLAKE2 для перевірки цілісності вмісту архіву і збільшено максимальний розмір словника до 1 Гб, що дає змогу створювати компактніші архіви. Крім того, збільшено максимальну довжину шляхів для запаковуваних файлів до 2048 символів. Тепер архіви можуть містити файли і папки з великою вкладеністю і довгими іменами. До того ж, завдяки нововведенням, програма вміє стискати і мультимедійні файли. Також у новітніх версіях Вінрар було додано підтримку оптимального використання багатоядерних процесорів, що дало змогу істотно збільшити швидкість опрацювання архівів, порівняно з головними конкурентами WinZip і 7-Zip.

Обмеження безкоштовної версії

 • пробний період триває 40 днів;
 • після закінчення пробного періоду WinRAR надає весь функціонал без обмежень, але періодично видає повідомлення про можливість придбати комерційну ліцензію.

Що нового в цій версії?

6.21 (18.04.2023)
 • відновлюються мітки часу модифікації файлів і папок при розпакуванні TAR-архівів і архівів на основі TAR, таких як tar.gz і tar.bz2. Раніше для цих форматів архівів встановлювалися лише мітки часу модифікації файлів для цих форматів архівів;
 • додано розпакування архівів .tar.zst зі словником що перевищує 128 МБ. WinRAR 6.20 допускав такі словники для .zst, але не для .tar.zst;
 • ключі -ed та -e+d також підтримуються для ZIP-архівів. Раніше вони працювали тільки для архівів RAR;
 • виправлено різні баги.
Дивитися всю історію змін

Скріншоти та Відео:

Категорія:
Системи:
Windows
Інші платформи (1)
Розмір: 3,2 Мб
Автор:
Мови:
Українська
Ліцензія: Freeware / Trial (Платно)
Оновлення: 18.04.2023
Версія: 6.21
Підписка на оновлення
Переваги
 • зрозумілий інтерфейс із підтримкою drag & drop, основні функції доступні в контекстному меню Windows;
 • перегляд і розпакування архівів усіх відомих форматів;
 • забезпечує високий ступінь стиснення, навіть для мультимедійних файлів;
 • дає змогу створювати багатотомні та саморозпаковувальні архіви з додатковими командами;
 • швидкий пошук і видалення об'єктів усередині архівів;
 • можливість захисту архівів паролем і цифровим підписом;
 • має функцію відновлення пошкоджених архівів;
 • можливість перевірити архівні файли антивірусом.
Недоліки
 • навантажує комп'ютер під час опрацювання великих архівів із кількома томами;
 • періодично спливаюче вікно з нагадуванням про купівлю комерційної ліцензії.

Доступний на платформах

Windows

Нові відгуки до WinRar

Добрих відгуків поки що немає. Залиште свій та допоможіть іншим обрати!
Додати відгук

Питання та відповіді до програми

Немає питань щодо " WinRar". Ваше запитання може бути першим!
Задайте своє питання